Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

2
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Czytali temat:
Rafał Gadomski Piotr Wodz Marcin H Tlumacz Norweskiego darek d Marzena Bok baska krzyś Przemyslaw Piskorz elwira duda kinga12 Pejseklorek Jacek Śliwka (6237 niezalogowanych)
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Przetlumaczone na norweski do pracodawcy. Jesli to gmina, to do nich, jesli to prywatne przedszkole, szkola, to do dyrektora, przelozonego - do kogos kto odpowiada za pracownikow w kwestii wynagrodzenia. Gmina uznaje swiadectwa pracy z Polski, jesli wyksztalecenie jest uznane przez NOKUT. Prywatne jednostki nie powinny rowniez robic problemow. Czasami daja nawet wyzsza stawke niz gminne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
11 Postów
Kasia Tłumacz
(kasiatlumacz)
Wiking
Jeśli szukacie pracy w Norwegii potrzebujesz dobrego CV. Proponuję Ci wykonanie tłumaczenia i korekty CV, która pozwoli na dostosowanie go do standardów norweskiego rynku pracy. Zachęcam do kontaktu!

Kontakt tel.:
z Polski + 48 58 743 07 53
z Norwegii + 47 21 999 409
lub mailowy tlumacz@multinor.no
Zgłoś wpis
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
KatarzynaMakarska napisał:
Dziękuję Aniu za wyczerpującą odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie wyjazdu. Ponieważ przebywam teraz w Pl, chciałabym wiedzieć czy są możliwości wyjazdu do Norwegii, bez znajomości. Wiem, ze wyjazd "w ciemno" nie jest łatwy... Jak rozpocząć w ogóle zdalne szukanie pracy, mieszkania...

W kwestii wyjazdu "w ciemno", to ja Ci niczego nie doradze, bo po pierwsze sama tak nie wyjezdzalam, a po drugie uwazam to za nietrafiony pomysl. Jesli masz zapas gotowki, to zainwestuj w norweski. Nie Ty pierwsza i nie ostatnia. Jak masz silna motywacje, to rok Ci wyystarczy. Moja rada - z Twoim wyksztalceniem, to tylko solidne przygotowanie. W ciemno mozesz tylko staracic kupe kasy i wrocic z placzem. Zalozmy rok i inwestycja w jezyk, czy nie warto zaczekac ? To nie jest wiecznosc, a przy silnej motywacji mozna dobrze obcykac norweski. Co znajdziesz bez jezyka ? Firmy sprzatajace nawet Twojego podania nie wezma pod uwage.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Maria Grzedowicz
(Bambina)
Wiking
Ciekawe czy po zaocznej pedagogice z Polski byliby skłonni przyjmować...
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Tu nie ma znaczenia, czy studia stacjonarne, czy zaoczne. Znaczenie ma jakie przedmioty, w jakiej ilosci godzin zaliczylas. Jesli wszystko jest ok, masz tytul magistra, to dostaniesz 300 pkt. w autoryzacji dyplomu. Pozniej i tak decyduje opanowanie jezyka i to, co naprawde potrafisz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
18 Postów
Emilia Byla
(Elmirka31)
Wiking
Lindemans napisał:
Przetlumaczone na norweski do pracodawcy. Jesli to gmina, to do nich, jesli to prywatne przedszkole, szkola, to do dyrektora, przelozonego - do kogos kto odpowiada za pracownikow w kwestii wynagrodzenia. Gmina uznaje swiadectwa pracy z Polski, jesli wyksztalecenie jest uznane przez NOKUT. Prywatne jednostki nie powinny rowniez robic problemow. Czasami daja nawet wyzsza stawke niz gminne.

A orientujesz sie moze czy uznaja tylko swiadectwa pracy 'zgodne z wyksztalceniem/ planowanym stanowiskiem' czy wszystkie?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
3 Posty
Katarzyna Makarska
(KatarzynaMakarska)
Wiking
Lindemans napisał:
KatarzynaMakarska napisał:
Dziękuję Aniu za wyczerpującą odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie wyjazdu. Ponieważ przebywam teraz w Pl, chciałabym wiedzieć czy są możliwości wyjazdu do Norwegii, bez znajomości. Wiem, ze wyjazd "w ciemno" nie jest łatwy... Jak rozpocząć w ogóle zdalne szukanie pracy, mieszkania...

W kwestii wyjazdu "w ciemno", to ja Ci niczego nie doradze, bo po pierwsze sama tak nie wyjezdzalam, a po drugie uwazam to za nietrafiony pomysl. Jesli masz zapas gotowki, to zainwestuj w norweski. Nie Ty pierwsza i nie ostatnia. Jak masz silna motywacje, to rok Ci wyystarczy. Moja rada - z Twoim wyksztalceniem, to tylko solidne przygotowanie. W ciemno mozesz tylko staracic kupe kasy i wrocic z placzem. Zalozmy rok i inwestycja w jezyk, czy nie warto zaczekac ? To nie jest wiecznosc, a przy silnej motywacji mozna dobrze obcykac norweski. Co znajdziesz bez jezyka ? Firmy sprzatajace nawet Twojego podania nie wezma pod uwage.


Tak, tak wiem że wyjazd do Norwegii w ciemno nie jest dobrym pomysłem. Cóż nie pozostaje nic innego jak zastanowić się nad dobrą szkołą językową Dziękuję serdecznie za informację i pomoc!!
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
31 Postów
Nowicjusz
Dobrze, ze ktoś poruszył ten temat. Interesują mnie tylko 3 rzeczy związane z tematem, pomoże to tez innym osobom mieć dokładniejszy wgląd w to co oczekuje pracodawca w przedszkolu. Pytania kieruje do Ani:
1) Na jakim stanowisku Aniu pracujesz w przedszkolu?
2)Czy jak Cie zatrudniali na te stanowisko, wymagali tez autoryzacji z UDIR, czy sama z NOKUT wystarczyła(magister z pedagogiki, 300 punktów), żeby dostać prace jako pedagogisk leder/styrer(zakładam, ze akurat na tym stanowisku pracujesz dla pewności spytałem się o to wyżej )?
3)Jak aplikowałaś, byłaś już po zdanym Bergenstesten, czy NP3?

Pytam, bo od jakichś 3 tygodni nieustannie wysyłam søknady i jak na razie żadnej odpowiedzi. Sugerując się, ze wystarczy sam godkjenning z NOKUT, to telefon powinien dzwonić nonstop

Dzięki za odpowiedz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
3656 Postów
Anna Bak
(Lindemans)
Maniak
Co masz na mysli jako "wszystkie"? Nie sadzie, zeby uznali Ci prace nie zgodna z zawodem z Polski, ale juz tu z Norwegii tak. Przynajmniej tak jest jesli masz umowe z kommune. Nie mam pojecia, jak do tego podchodza firmy prywatne.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
108 Postów
EWA J
(ewunia200)
Początkujący
Nie żadne 400 cos tam tylko 250 cos tam..!!!Taksa w komunie jest stała i zalezy od stazu w NORWEGII...Owszem nokut robi swoje ale szczerze....zaczynamy od zera,,,,,,kto ma jako nauczyciel 460 tys?Na poczatek...?Pochodzący z kraju innego niz Norwegia?....No zapraszam do dyskusji.....
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
472 Posty
lu j
(luj)
Wyjadacz
No jak to,to jeszcze nie wiesz - kto?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok